Mahina Zaltana is a popular American adult film actress. Mahina has left a lasting impression on the adult entertainment industry. She is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Mahina started her career as a webcam model and dancer. Mahina Zaltana’s career in the adult film industry began in 2010, at the age of 31. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Mahina Zaltana
Actress
Birthdays
13 October
Nationality
American
Birth sign
Taurus
Mahina Zaltana was born on 10 May 1979 in Hawaii, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is taurus. Mahina father’s name and mother’s name are not known. Mahina is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Hawaii, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
Mahina Zaltana Biography / Wiki Info
| Full Name | Shandale Correa |
| Nickname | Mahina |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 10 May 1979 |
| Age (as in 2025) | 46 years |
| Body Measurements (approx.) | 35-25-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2010 |
Body Structure
Mahina Zaltana’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Mahina Zaltana height 5 ft 2 in (158 cm) and weight 57 kg (125 lbs). Her body measurements are 35-25-35 Inches, mahina waist size 25 inches, and hip size 35 inches. She has black color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 158 cm |
| Height in meters | 1.58 m |
| Height in feet inche | 5 ft 2 in |
| Weight (approx.) | 57 kg – 125 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Black |

Mahina Zaltana Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that mahina zaltana’s current net worth is approx $600k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Social Media
Someting Read More Known Facts Mahina Zaltana
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She started his X account in October 2009. She has over 9.8k followers on his X account.
FAQ
When is the Birthday of Mahina Zaltana?
Mahina Zaltana’s birthday is on 10 May 1979.
Is Mahina Zaltana married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Mahina Zaltana?
The net worth of Mahina is $600k.
What is the Zodiac Sign of Mahina?
The Zodiac Sign of Mahina is Taurus.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio