Kelly Surfer is a popular Australian adult film actress. Kelly has left a lasting impression on the adult entertainment industry. She is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Kelly started her career as a webcam model and dancer. Kelly Surfer’s career in the adult film industry began in 2010, at the age of 20. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Kelly Surfer
Actress
Birthdays
24 January
Nationality
Australian
Birth sign
Aquarius
Kelly Surfer was born on 24 January 1990 in Australia. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is aquarius. Kelly father’s name and mother’s name are not known. Kelly is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Australia. She completed his graduation at a local university in the Australia.
Kelly Surfer Biography / Wiki Info
| Full Name | Kelly Surfer |
| Nickname | Kelly |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 24 January 1990 |
| Age (as in 2025) | 35 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2010 |
Body Structure
Kelly Surfer’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Kelly Surfer height 5 ft 2 in (158 cm) and weight 48 kg (105 lbs). Her body measurements are 33-25-34 Inches, kelly waist size 25 inches, and hip size 34 inches. She has light blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 158 cm |
| Height in meters | 1.58 m |
| Height in feet inche | 5 ft 2 in |
| Weight (approx.) | 48 kg – 105 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Light Blonde |

Kelly Surfer Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that kelly surfer’s current net worth is approx $500k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Social Media
- Facebook: None
- Instagram: suuuussssiieeee
- X: None
Someting Read More Known Facts Kelly Surfer
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She started his Instagram account in April 2012. She has over 6.1k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Kelly Surfer?
Kelly Surfer’s birthday is on 24 January 1990.
Is Kelly Surfer married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Kelly?
The net worth of Kelly is $500k.
What is the Zodiac Sign of Kelly?
The Zodiac Sign of Kelly is Aquarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio