
Essie GotBack
Actress

| Age | 33 years |

| Net Worth | $300k |

| Birthday | 9 Sep |

| Zodiac Sign | Virgo |
Essie GotBack Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Essie GotBack has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Essie GotBack is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Essie GotBack’s career in the adult film industry began in 2024, at the age of 31. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Essie GotBack was born on 9 September 1992 in Colorado, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is virgo. Essie father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Essie is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Colorado, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Not Known |
| Nickname | Essie |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 9 September 1992 |
| Age (as in 2025) | 33 years |
| Body Measurements (approx.) | 34-26-36 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2024 |
Body Structure
Essie GotBack’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Essie GotBack height 5 ft 4 in (164 cm) and weight 67 kg (147 lbs). Her body measurements are 34-26-36 Inches, essie waist size 26 inches, and hip size 36 inches. She has black color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 164 cm |
| Height in meters | 1.64 m |
| Height in feet inche | 5 ft 4 in |
| Weight (approx.) | 67 kg – 147 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Black/ Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that Essie GotBack’s current net worth is approx $300k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Colorado, United States |
| Hometown | Colorado, United States |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Essie GotBack Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Essie GotBack
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2025.
- She started his X account in December 2022. She has over 102k followers on his X account.
- She started his Instagram account in April 2022. She has over 273k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Essie GotBack?
Essie GotBack’s birthday is on 9 September 1992.
Is Essie GotBack married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Essie GotBack?
The net worth of Essie is $300k.
What is the Zodiac Sign of Essie GotBack?
The Zodiac Sign of Essie GotBackis virgo.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio