
Andi Avalon
Actress

| Age | 37 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 20 August |

| Zodiac Sign | Leo |
Andi Avalon Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Andi Avalon has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Andi is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Andi Avalon’s career in the adult film industry began in 2022, at the age of 33. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Andi Avalon was born on 20 August 1988 in Los Angeles, California, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is leo. Andi father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Andi is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Andi Avalon |
| Nickname | Andi |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 20 August 1988 |
| Age (as in 2025) | 37 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-24-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2022 |
Body Structure
Andi Avalon’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Andi Avalon height 5 ft 4 in (162 cm) and weight 56 kg (123 lbs). Her body measurements are 33-24-34 Inches, andi waist size 24 inches, and hip size 34 inches. She has light blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 1.62 cm |
| Height in meters | 1.62 m |
| Height in feet inche | 5 ft 4 in |
| Weight (approx.) | 56 kg – 123 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that andi avalon’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Los Angeles, California, United States |
| Hometown | Los Angeles, California |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Andi Avalon Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Andi Avalon
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She started his X account in November 2022. She has over 170k followers on his X account.
- She started his Instagram account in December 2022. She has over 342k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Andi Avalon?
Andi Avalon’s birthday is on 20 August 1988.
Is Andi Avalon married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Andi Avalon?
The net worth of Andi is $400k.
What is the Zodiac Sign of Andi Avalon?
The Zodiac Sign of Andi is Leo.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio