
Celeste Star
Actress

| Age | 39 years |

| Net Worth | $900k |

| Birthday | 28 Dec |

| Zodiac Sign | Capricorn |
Celeste Star Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Celeste Star has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Celeste Star is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Celeste Star’s career in the adult film industry began in 2004, at the age of 18. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Celeste Star was born on 28 December 1985 in Pomona, California, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is capricorn. Celeste father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Celeste is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Crystal Ann Varela |
| Nickname | Celeste |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 28 December 1985 |
| Age (as in 2025) | 39 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2004 |
Body Structure
Celeste Star’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Celeste Star height 5 ft 7 in (171 cm) and weight 56 kg (123 lbs). Her body measurements are 33-25-34 Inches, celeste waist size 25 inches, and hip size 34 inches. She has dark brown color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 171 cm |
| Height in meters | 1.71 m |
| Height in feet inche | 5 ft 7 in |
| Weight (approx.) | 56 kg – 123 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Dark Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that celeste star’s current net worth is approx $900k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Pomona, California, United States |
| Hometown | Pomona, California |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Celeste Star Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Celeste Star
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She started his X account in March 2010. She has over 71k followers on his X account.
- She started his Instagram account in May 2011. She has over 105k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Celeste Star?
Celeste Star’s birthday is on 28 December 1985.
Is Celeste Star married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Celeste Star?
The net worth of Celeste is $900k.
What is the Zodiac Sign of Celeste Star?
The Zodiac Sign of Celeste is Capricorn.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio