
Emily Addison
Actress

| Age | 41 years |

| Net Worth | $700k |

| Birthday | 31 May |

| Zodiac Sign | Gemini |
Emily Addison Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Emily Addison has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Emily Addison is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Emily Addison’s career in the adult film industry began in 2009, at the age of 25. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Emily Addison was born on 31 May 1984 in Nashville, Tennessee, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is gemini. Emily father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Emily is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Tennessee, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Emily Jane Leonard |
| Nickname | Emily |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 31 May 1984 |
| Age (as in 2025) | 41 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-33 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2009 |
Body Structure
Emily Addison’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Emily Addison height 5 ft 4 in (162 cm) and weight 55 kg (121 lbs). Her body measurements are 33-25-33 Inches, Emily waist size 25 inches, and hip size 33 inches. She has brown color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 162 cm |
| Height in meters | 1.62 m |
| Height in feet inche | 5 ft 4 in |
| Weight (approx.) | 55 kg – 121 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that emily addison’s current net worth is approx $700k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Nashville, Tennessee, United States |
| Hometown | Nashville, Tennessee |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Emily Addison Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Red |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Emily Addison
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She started his X account in October 2015. She has over 103k followers on his X account.
- She started his Instagram account in July 2022. She has over 55.3k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Emily Addison?
Emily Addison’s birthday is on 31 May 1984.
Is Emily Addison married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Emily Addison?
The net worth of Emily is $700k.
What is the Zodiac Sign of Emily Addison?
The Zodiac Sign of Emily is Gemini.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio