
Tori Black
Actress

| Age | 37 years |

| Net Worth | $1 M |

| Birthday | 26 August |

| Zodiac Sign | Virgo |
Tori Black Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Tori Black has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Tori is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Tori Black’s career in the adult film industry began in 2007, at the age of 19. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Tori Black was born on 26 August 1988 in Seattle, Washington, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is virgo. Tori father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Tori is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Washington, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Michelle Chapman |
| Nickname | Tori |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 26 August 1988 |
| Age (as in 2025) | 37 years |
| Body Measurements (approx.) | 35-27-36 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Husband | Lyndell Anderson |
| Debut Industry | 2007 |
Body Structure
Tori Black’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Tori Black height 5 ft 10 in (177 cm) and weight 62 kg (136 lbs). Her body measurements are 35-27-36 Inches, tori waist size 27 inches, and hip size 36 inches. She has dark brown color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 177 cm |
| Height in meters | 1.77 m |
| Height in feet inche | 5 ft 10 in |
| Weight (approx.) | 62 kg – 136 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Dark Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that tori black’s current net worth is approx $1 million USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.

Personal life Info
| BirthPlace | Seattle, Washington, United States |
| Hometown | Seattle, Washington |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Tori Black Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Married |
| Affairs | Tee Reel![]() |
| Husband Name | Lyndell Anderson![]() |
| Children | None |

Contact Details
| Phone Number | Not Available |
| Email Address | Not Available |
| toriblackofcl | |
| X | Not Available |
Someting Read More Known Facts Tori Black
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2009.
- Tori has shot more than 857 films as a actress.
- She started his Instagram account in December 2021. She has over 115k followers on his Instagram account.
Tori Black interview
FAQ
When is the Birthday of Tori Black?
Tori Black’s birthday is on 26 August 1988.
Is Tori Black married?
Yes, she is married.
How much is the net worth of Tori Black?
The net worth of Tori is $1 Million.
What is the Zodiac Sign of Tori Black?
The Zodiac Sign of Tori is Virgo.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio


