
Katie St. Ives
Actress

| Age | 36 years |

| Net Worth | $700k |

| Birthday | 19 Dec |

| Zodiac Sign | Sagittarius |
Katie St. Ives Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Katie St. Ives has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Katie St is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Katie St. Ives’s career in the adult film industry began in 2009, at the age of 20. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Katie St. Ives was born on 19 December 1988 in Sherman Oaks, California, United States. She belongs to the christian religion and her zodiac sign is sagittarius. Katie St father’s name and mother’s name are not known. Katie St is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Zoey Noel Davis |
| Nickname | Katie |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 19 December 1988 |
| Age (as in 2025) | 36 Years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2009 |
Body Structure
Katie St. Ives’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Katie St. Ives height 5 ft 1 in (155 cm) and weight 55 kg (121 lbs). Her body measurements are 33-25-34 Inches, Katie St waist size 25 inches, and hip size 34 inches. She has dark brown color hair and grey color eyes.
| Height in centimeters | 155 cm |
| Height in meters | 1.55 m |
| Height in feet inche | 5 ft 1 in |
| Weight (approx.) | 55 kg – 121 lbs |
| Eye Colour | Grey |
| Hair Colour | Dark Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that katie st. Ives’s current net worth is approx $700k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Sherman Oaks, California, United States |
| Hometown | Sherman Oaks, California |
| Nationality | American |
| Religion | Christian |

Katie St. Ives Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
| Phone Number | Not Available |
| Email Address | Not Available |
| Not Available | |
| X | @katiestives |
Someting Read More Known Facts Katie St. Ives
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2011.
- She started his X account in July 2009. She has over 37k followers on his X account.
FAQ
When is the Birthday of Katie St. Ives?
Katie St. Ives’s birthday is on 19 December 1988.
Is Katie St. Ives married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Katie St. Ives?
The net worth of Katie St is $700k.
What is the Zodiac Sign of Katie St?
The Zodiac Sign of Katie St is Sagittarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio