
Savannah Bond
Actress

| Age | 34 years |

| Net Worth | $2 M |

| Birthday | 6 June |

| Zodiac Sign | Gemini |
Savannah Bond Biography / Wiki Info
Savannah Bond is a popular Australian adult film actress. Savannah has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Savannah is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Savannah started her career as a webcam model and dancer. Savannah Bond’s career in the adult film industry began in 2019, at the age of 29. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Savannah Bond was born on 6 June 1990 in Melbourne, Victoria, Australia. She belongs to the christian religion and her zodiac sign is gemini. Savannah height 5 ft 3 in (161 cm) and 63 kg (139 lbs). Savannah father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Savannah boyfriend name is ryan garcia (boxer) and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Victoria, Australia. She completed his graduation at a local university in the Australia.
| Full Name | Kelli-Anne Oxley |
| Nickname | Savannah Bond |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 6 June 1990 |
| Age (as in 2024) | 34 Years |
| Height (approx.) | 161 cm |
| Body Measurements (approx.) | 34-26-38 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Ryan Garcia (2024) |
| Debut Industry | 2019 |
Body Structure
Savannah Bond’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Savannah Bond height 5 ft 3 in (161 cm) and weight 63 kg (139 lbs). Her body measurements are 32-26-38 Inches, savannah waist size 26 inches, and hip size 38 inches. She has light blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 161 cm |
| Height in meters | 1.61 m |
| Height in feet inche | 5 ft 3 in |
| Weight (approx.) | 63 kg – 139 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that savannah bond’s current net worth is approx $2 M USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Melbourne, Victoria, Australia |
| Hometown | Melbourne, Victoria, Australia |
| Nationality | Australian |
| Religion | Christian |

Savannah Bond Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Red |
| Food | Fast Foods |
| Animal | Dog |
| Car | Lamborghini |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Boyfriend | Ryan Garcia (Boxer) |
| Sister Name | Not Known |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Savannah Bond
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2021.
- She started his Twitter account in January 2021. She has over 1 million followers on his Twitter account.
- She started his Instagram account in July 2011. She has over 2 million followers on his Instagram account.
Savannah Bond interview
FAQ
When is the Birthday of Savannah Bond?
Savannah Bond’s birthday is on 6 June 1990.
Is Savannah Bond married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Savannah Bond?
The net worth of Savannah is $2 Million.
What is the Zodiac Sign of Savannah?
The Zodiac Sign of Savannah Bond is Gemini.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
