
Karlee Grey
Actress

| Age | 30 years |

| Net Worth | $3 M |

| Birthday | 25 Jan |

| Zodiac Sign | Aquarius |
Karlee Grey is an American Actress. She is known for her Beautiful Looks, cute smile, Style, and Amazing Personality. Her skin tone is white. Karlee Grey is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Karlee started her career as a webcam model and dancer. Karlee Grey’s career in the adult film industry began in 2014, at the age of 20. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Karlee Grey was born on 25 January 1994 in Framingham, Massachusetts, United States. She belongs to the christian religion and her zodiac sign aquarius. Karlee Grey height 5 ft 6 in (168 cm) and weight 61 kg (135 lbs). Her body measurements are 36-27-36 Inches, karlee waist size 27 inches, and hip size 36 inches. She has black color hair and dark brown color eyes. Karlee Grey is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Massachusetts, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
Karlee Grey Biography/Wiki Info
| Full Name | Karlee Grey |
| Nickname | Karlee |
| Profession | Adult Film Actress |
| Date of Birth | 25 January 1994 |
| Age (as in 2024) | 30 years |
| Ethnicity | White |
| Height | 168 cm |
| Body Measurements | 36-27-36 |
| Zodiac Sign | Aquarius |
| Net Worth | $1 Million (Approx.) |
| Boyfriend | Single |
| Adult Film Debut | 2014 |
Body Structure Info
| Height in centimeters | 168 cm |
| Height in meters | 1.68 m |
| Height in feet inche | 5 ft 6 in |
| Weight | 61 kg-135 lbs |
| Body Measurements | Chest: 36 inches Waist: 27 inches Hips: 36 inches |
| Eye Colour | Dark Brown |
| Hair Colour | Black |

Karlee Grey Net worth
The sources available on the internet and social media, it is said that karlee grey’s current net worth is approx $3 million USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| Birth Place | Framingham, Massachusetts, USA |
| Hometown | Framingham, Massachusetts |
| Nationality | American |
| Religion | Christian |
School And Collage Info
| School Name | Not Known |
| College/University | Not Known |
| Educational Qualifications | Not Known |
Favorite Things
| Color | Pink |
| Food | Char dog |
| Animal | Dog |
| Book | Black Masseur |
| Hobbies | Playing video games |
Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Awards Won
- She was won in the Spank Bank Technical Awards for Most Prosperous Hormones in 2017.
- She was won in the Spank Bank Technical Awards for Best Belfies in 2018.
Awards Nominated
- She received a nomination for the AVN Awards for Fan Award: Hottest Newcomer in 2016.
- She received a nomination for the XRCO Awards for Best New Actress in 2016.
- She received a nomination for the AVN Awards for Fan Award: Best Boobs in 2019.
- She received a nomination for the XBIZ Awards for Lesbian Artist of the Year in 2021.
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Marriage Date | None |
| Boyfriend | Single |
| Husband Name | None |
| Daughter Name | None |
| Son Name | None |
Contact Details
Karlee Grey Interview
Someting Read More Known Facts Karlee Grey
- Does Karlee Grey smoke?: Yes
- Does Karlee Grey drink alcohol?: Yes
- She grew up South Florida.
- She has shot more than 532 films.
- Grey debuted as a adult film actress at age 20.
- She started his Twitter account in June 2014. She has over 647k followers on his Twitter account.
- She started his Facebook account in 9 November 2021. She has over 584k followers on his Instagram account.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
